Psikolog Sevgi BÜKER TERZİOĞLU
Bize Ulaşın: 0 542 619 01 81

Psikolog Nasıl Fayda Sağlar ?

Psikolog ve Psikoterapi Nasıl Fayda Sağlar?

         Çağımızda birçok insan zaman zaman eşiyle, çocuğuyla, işiyle vb. konularla ilgili bir sürü sorunlar yaşamaktadır. Bazen sorunlar öyle bir duruma gelir ki insanlar yaşadıkları bu durumun çözümsüz olduğunu ve yaşadıkları bu hayata mahkum olduklarını düşünmeye başlarlar. Artık eşiyle çatışmasız bir günü olmayacakmış, çocuğuyla doğru bir iletişime geçemeyecekmiş, işinde bir daha başarılı olamayacakmış gibi gelir. Yaşadığı sorunlar gittikçe büyüyor ve ne yaparsa yapsın bu sorunlarla başedemiyordur. Her türlü yolu denemiş ve başarılı olamamıştır.

        Hayatının kontrolü elinden çıkmıştır ve artık kendini çaresiz hissediyordur. Mutsuz ve huzursuz bir yaşam içinde dönüp durmaktadır. Yaşadıkları olaylara ve daha doğrusu kendilerine o kadar yakındırlar ki olayların dışına çıkıp farklı bir pencereden değerlendirme yapmaları mümkün olmaz. Aslında tam da bu nokta da mutlaka yapılacak daha farklı birşeylerin olduğunu farkettirecek bir desteğe ihtiyaç duymaktadır. Bu desteği alacakları kişi de Psikologdur. Uzman psikolog'dan alacağımız profesyonel desteğe de psikoterapi denir.

         Psikoterapi, psikolog eşliğinde kendimizi ve yaşadığımız olayları daha objektif ve net bir şekilde görmemize ve daha sağlıklı bir şekilde değerlendirmemize olanak sağlar. Bu şekilde de hayatımıza dair verilemesi gereken kararları, yapılması gereken davranışları belirlemek kolaylaşır. Hayatımıza vermek istediğimiz yönü, olaylar ve kişiler değil biz vermeye başlarız.

           Psikoterapi sırasında psikolog kişileri, hasta olarak değil sadece yaşadığı olayları daha sağlıklı bir şekilde değerlendirme ihtiyacı olan danışanlar olarak ele alırız. Uzman Psikolog ve Psikoterapi Hizmetini, bize herhnagi bir konuyla ilgili danışmanlık hizmeti almak için gelen bütün danışanlarımıza bilgi ve deneyim birikimimizle beraber güven esas alarak sunmaktayız.

        Sizde sunmuş olduğumuz Psikolog ve Psikoterapi hizmetinden faydalanmak istiyorsanız bizimle iletişime geçmek için lütfen tıklayınız...

Psikolog / Psikoterapist Sevgi Büker Terzioğlu